Program sæson 2021 -2022

Nyborg Idræts-& fritidscenter:

Mandag kl. 14-15 og kl. 19 -20

Aqua Fitness på lavt vand - Aqua Power på dybt vand,             Nete og Kirsten

Svømning /sauna (inkl. bus til svømmehal ) Hjælpere: Irene/Dorte  30302268/23239266

Nyhed: Varmtvandstræning i badeland     Kl. 19 -20         Nete 30302268                                                                                    

Ullerslev kultur - og idrætscenter

Kondi Fun               Tirsdag  kl.   8.30 - 10.00                      Kristian 21756863

                     

Bowls                    Tirsdag  kl.   8.30 - 10.00                       Erling-Thyge-Hans Olav

Bowls                    Fredag   kl. 10.00 - 12.00                       30561610/53130775

 

Seniordans            Tirsdag  kl. 10.00 - 12.00                       Ulla og Grethe

                                                                                       61378451/40539208

 

Gymnastik m/k      Torsdag kl.   9.30 – 10.30          Kirsten 23239266

Salsation               Torsdag kl.  11.00 - 12.00                      Eva 53552777

 

Gymnastiksalen på Vibeskolen i Ullerslev

Qigong                  Mandag    kl.  9.30 -10.45                      Mette 41445468

                                                                                       Hj.Kirsten P. 60867198

 

Linedance              Onsdag   kl. 15.00 - 16.30         Bjarne 25686878

Begyndere og lidt øvede

                                           

Puls op med cirkeltræning   Torsdag   kl. 15.00 - 16.30         Merethe/Nete                                                                                                        60241776/30302268         

                                                                

Gymnastiksalen på Langtved Friskole

Linedance nybegyndere        Mandag kl.16.30 – 17.45          Bjarne 25686878

Linedance Wild Steps øvede  Mandag kl.17.45 – 19.45         Bjarne 25686878

 

Glad gymnastik m/k    Onsdag  kl.  9.30 - 10.45      Nete    30302268